693 291 662 kontakt@lakiernia-rybnik.pl
Odwiedź nas na

Park maszyn

Park maszyn

Nowoczesne techniki i materiały z którymi przychodzą do nas Klienci, wpływają na rozszerzanie naszego parku maszynowego, aby sprostać wysokim standardom jakie oferuje firma Lech-Mal oraz stanowić wzór dla naszej konkurencji.


 

Piec do polimeryzacji

Maszyna służąca do polimeryzacji farb proszkowych

Piec do polimeryzacji farby

Profesjonalny piec polskiej produkcji do polimeryzacji (wygrzewania) farby proszkowej. Wygrzewamy w nim materiały, które zostały pomalowane farbą proszkową. Piec nagrzewamy za pomocą ciepła pochodzącego z palników gazowych oraz olejowych, następnie obieg ciepłego powietrza jest wymuszany poprzez zespół wentylatorów. W czasie nagrzewania następuje stopienie proszku na powierzchni metalowej, a następnie tworzy się jednorodna struktura farby. Piec pomieści wewnątrz elementy o wymiarach 160x160x600cm.


 

Kabina otwarta jednostanowiskowa

Kabina lakiernicza

Kabina do malowania proszkowego wyrobów z metalu oraz aluminium

 

Kabina malarska służy do przenoszenia farby proszkowej za pomocą pistoletu na malowany element metalowy zawieszony w komorze roboczej. Jest to konstrukcja samonośna wykonana z blach kwasoodpornych, które ułatwiają oczyszczanie z pozostałości po farbach proszkowych, wyposażona jest w zespół filtrowo-wentylacyjny. Prawidłowe działanie polega na eliminowaniu wydostawania się farby po za komorę roboczą.


Urządzenie służące do mehanicznego usuwania starych powłok lakierniczych

Piaskarka służąca do oczyszczania metalu ze starych farb

Piaskarka

Urządzenie służące do przygotowania powierzchni do malowania lub oczyszczania materiałów. Piaskarka wyrzuca strumień ścierniwa w kierunku obrabianej powierzchni i powoli ją zrywa. Proces piaskowania usuwa stare powłoki lakiernicze, gumowe i inne zanieczyszczenia. Od tego etapu zależy jakość powłoki lakierniczej ( równy kolor, gładka i wytrzymała powierzchnia ).


Pistolet lakierniczy

Pistolet lakierniczy farb proszkowych

Pistolet lakierniczy do malowania proszkowego metodą pneumatyczną

 

Pistolet lakierniczy jest urządzeniem służącym do nanoszenia farby proszkowej na malowane elementy za pomocą elektrostatyki. Konstrukcja pistoletu pozwala, by ograniczać nakładanie grubości powłoki powyżej zadanej wartości, przez co powłoka jest trwała i nie występuje efekt “pomarańczowej skórki”.

 

W naszej lakierni posiadamy wszystkie niezbędne urządzenia oraz profesjonalne narzędzia, które są potrzebne w branży lakierniczej, a to w połączeniu z wykwalifikowaną kadrą specjalistów-lakierników,  gwarantuje najwyższą jakość świadczonych przez nas usług lakierniczych.